Dřevostavba bungalovu

dřevostavba rodinný důmBungalovy jsou komfortní jednopatrové dřevostavby, které Vás na první pohled zaujmou svým moderním provedením a úsporným členěním prostoru. Dřevostavba bungalovu je vhodná pokud máte dostatečně velký pozemek, protože rodinný dům většinou zabírá větší plochu. Projekty bungalovů také nabízejí široké možnosti v plánování a přestavbě bydlení ještě před jeho vznikem. Bungalov je ideální řešení pro propojení obytné části domu se zahradou, bezbariérovosti na stáří či případ úrazu.

Vytápění bungalovů

Dřevostavby bungalovů můžeme vytápět klasicky elektřinou či plynem. Nesmíme ale zapomínat na izolaci, která hraje v případě lehčích dřevěných stěn klíčovou roli. Do bungalovu se velice hodí krb umístěný v centrálním obytném prostoru a teplo z krbu můžeme rozvádět do ostatních místností, které jsou rozmístěny kolem dokola.

dřevostavba rodinný dům

Dispozice bungalovů

Dispozice může nabýt různých variant od obdélníkové dřevostavby na klíč typu bungalov 3 + 1 až po uspořádání do tvaru písmene L např. dřevostavby na klíč typu bungalov 4+1, záleží na složení rodiny, požadované velikosti užitné plochy, velikosti pozemku, jeho orientaci ke světovým stranám a poloze příjezdových komunikací. Optimální dispozice musí respektovat základní zásady, jako je orientace obytných místnosti na osluněnou stranu, orientace vstupu, technického zázemí, koupelen, šaten a dalších pomocných prostor na nejméně osluněnou stranu.