Zahradní pergoly a krytá posezení

dřevostavba rodinný důmZahradní pergoly a krytá posezení bývají od jara do podzimu oblíbeným místem pro trávení volného času. Pergola se může stát místem pro relaxaci a odpočinek, místem pro setkání s blízkými nebo tichým koutkem, kde si lze nerušeně číst v oblíbené knížce. Zahradní pergoly se stávají nedílnou součástí každého rodinného domu. Současný trend směřuje k stále větším nárokům na vybavení pergoly, a tak není výjimkou, když dnes narazíte na zahradní pergolu, která se svým příslušenstvím téměř vyrovná venkovním kuchyním. Takové zahradní pergoly a altány jsou pak místem nezapomenutelných grilování s nejbližšími přáteli.

Typy přístřešků

Zahradní pergoly - mohou být kryté i nekryté, samostatné i navazující na dům. Střechy krytých pergol mohou být pultové s plnou nebo s průhlednou krytinou např. z komůrkového polykarbonátu nebo z bezpečnostního skla. Pro sedlové střechy se více používá asfaltový šindel na plném palubkovém střešním záklopu.

Zahradní dřevěné altány a altánky - mohou být libovolné, nejčastěji se volí čtvercový nebo šestiboký. Stěny tvoří šikmé nebo vodorovné mříže, neprůhledné výplně nebo kombinace různých výplní. Na střechu altánu se pokládá asfaltový šindel nebo těžká krytina. Většinou se volí střecha stanová nebo valbová.

Zahradní přístřešky – přístřešky mohou být součástí domu jako nika zapuštěná do dispozice domu, nebo jej lze dostavět pod přesah střechy.

Pergoly a altány

dřevostavba rodinný důmUvažujete o vybudování příjemného posezení na své zahradě? Vyrobíme zahradní pergoly a altány libovolných rozměrů a konstrukcí na míru do každé zahrady. Nejsme omezeni typovým řešením - dřevěné konstrukce vytváříme individuálně dle požadavků zákazníka. Výroba zahradních pergol a krytých posezení probíhá přímo v místě realizace, materiál k výrobě pergol odebíráme od zpracovatelů dřeva, tím garantujeme žádanou kvalitu produktu. Fotogalerii realizovaných pergol a altánů si můžete prohlédnout v sekci "Naše práce".