Fasády rodinných domů

zateplení rodinného domuNaše stavební firma provádí všechny druhy zateplení obvodové stěny. Zateplení fasády je nejrychlejší cestou, jak ušetřit peníze za energie na vytápění, ale také podstatně prodloužíte životnost celého domu, který bude stejně jako vy lépe chráněn proti výkyvům počasí. Zateplení fasády provádíme na základě individuálního projektu. Pro samotné zateplení fasády je jako izolant používán fasádní polystyren nebo fasádní vata. Povrchová úprava při zateplení fasády je tvořena probarvenou omítkou podporující izolaci celého domu. Vybrat si můžete z celé škály barevných odstínů a typů struktur podle Vašich představ. Jako finální povrchovou úpravu domu můžete také zvolit dřevěný fasádní obklad, keramické či kamenné obklady, vláknocementové desky a další.

Kontaktní fasáda

Vnější kontaktní zateplení fasády domu je jedním z nejoblíbenějších způsobů zateplení především kvůli rychlosti montáže, nízkým nákladům a estetickému vzhledu. Díky vytvoření vnějšího obalu na domě zvýšíme tepelný odpor jeho pláště a snížíme únik tepla ven a vniknutí chladu či nadměrného tepla dovnitř. Jako izolant se pro kontaktní zateplení využívá fasádní polystyren nebo fasádní vata. Zateplovací materiály se lepí na obvodovou stěnu, mechanicky se kotví a dále pak omítají tenkovrstvou probarvenou omítkou nebo obkládají fasádním obkladem. Fasádní polystyren je levnější a snáze zpracovatelný, fasádní vata má zase lepší protipožární vlastnosti.

Provětrávaná fasáda

zateplení rodinného domuProvětrávaná fasáda se volí pro stavby, které mají problémy s vyšší vlhkostí, a kontaktním zateplením by se tato vlhkost uzavřela uvnitř domu. Provětrávaná fasáda se vyznačuje vzduchovou mezerou mezi zdivem a zateplením. Díky bezkontaktnímu zateplení dosáhnou výborných tepelně izolačních vlastností i velmi vlhké stavby. Bezkontaktní fasáda se dá díky suchému procesu realizace instalovat i při nízkých teplotách, má dlouhou životnost a snadno se udržuje. Jako izolant se nejčastěji využívají polystyren, celulóza, vata či ovčí vlna. Na izolační vrstvu se montují obklady z dřevotřísky, kovu nebo keramiky. Montáž bezkontaktního zateplení fasády je časově i technicky náročnější, čímž jsou vyšší i pořizovací náklady.