Dřevěné domy

dřevěné domyDřevěné domy díky svým technickým, ekonomickým a uživatelským aspektům pomalu, ale jistě rostou na oblibě. Moderní dřevěné domy neboli dřevostavby se vzhledem neliší od domů postavených zděnou technologií a vzhledem k tomu, že si tento způsob stavby vybírají stavebníci nezatížení konzervativním přístupem k architektuře, vyznačují se domy ze dřeva kvalitní moderní architekturou. Další přednost takové stavby je její variabilita vnitřního uspořádání. Dřevěné domy můžeme realizovat na klíč, jako hrubou stavbu nebo stavbu dokončenou v přízemí s možností okamžitého využívání, s přípravou pro dokončení patra dle možností a potřeby investora v budoucnu.

Výhody dřevěných domů

dřevostavba

Jednou z mnoha výhod, díky které jsou dřevěné domky tak oblíbené je krátká realizace jejich výstavby. Většina lidí je dosti nedočkavá a chce se do svého nového domu nastěhovat v co nejkratší možné době. Další výhodou realizace domů ze dřeva je nižší energetická náročnost. Bydlení v moderní dřevostavbě je výhodné nejen z hlediska pořizovací ceny, ale také z hlediska provozních nákladů. Dřevěné domy vykazují zcela přirozené tepelně izolační vlastnosti. Je výrazně energeticky hospodárnější než stavby z jiných materiálů. Náklady vynaložené na vytápění dřevěného domku jsou o desetitisíce nižší než provozní náklady na starší typ objektu. Dá se říct, že hned po spuštění vytápěcího systému se dům vyhřeje na optimální teplotu. A také dlouho trvá, než po vypnutí topení vychladne.

Zdravá alternativa bydlení

Společně s příznivou cenou, rychlou realizací výstavby, požární bezpečností a energetickou úsporou patří mezi hlavní přednosti dřevěných domů výhoda zdravého bydlení. Dřevo jakožto jedinečný přírodní materiál příznivě ovlivňuje nejen fyzické zdraví člověka, ale také jeho psychickou stránku. Ve srovnání především s byty v panelových domech tak představují dřevěné domky podstatně zdravější alternativu bydlení.