Dřevěné altány a pergoly

pergolaDřevné altány a pergoly bývají od jara do podzimu oblíbeným místem, pro trávení volného času. Dřevěné pergoly se mohou ve Vaší zahradě stát místem pro relaxaci a odpočinek, místem pro setkání s blízkými nebo tichým koutkem, kde si lze nerušeně číst v oblíbené knížce. Pergoly a altány se stávají nedílnou součástí každého rodinného domu. Současný trend směřuje k stále větším nárokům na vybavení pergol, a tak není výjimkou, když dnes narazíte na dřevěnou pergolu, která se svým příslušenstvím téměř vyrovná venkovním kuchyním. Takové dřevěné pergoly nebo altány jsou pak místem nezapomenutelných grilování s nejbližšími přáteli.

Typy altánů a pergol

Dřevěné pergoly na zahradu mohou být kryté i nekryté, samostatně stojící u domu i připevněné ke zdi domu. Střechy krytých pergol mohou být pultové s plnou nebo s průhlednou krytinou např. z komůrkového polykarbonátu nebo z bezpečnostního skla. Pro sedlové střechy se více používá asfaltový šindel na plném palubkovém střešním záklopu.

Dřevěné altány na zahradu mohou být libovolné, nejčastěji se volí čtvercový nebo šestiboký. Stěny tvoří šikmé nebo vodorovné mříže, neprůhledné výplně nebo kombinace různých výplní. Na střechu altánu se pokládá asfaltový šindel nebo těžká krytina. Většinou se volí střecha stanová nebo valbová.

Altány a pergoly

pergola a altánUvažujete o vybudování příjemného posezení na své zahradě? Vyrobíme dřevěné pergoly a altány libovolných rozměrů a konstrukcí na míru do každé zahrady. Nejsme omezeni typovým řešením - dřevěné konstrukce vytváříme individuálně dle požadavků zákazníka. Výroba dřevěných pergol a altánů probíhá přímo v místě realizace, materiál k výrobě zahradních staveb odebíráme od zpracovatelů dřeva, tím garantujeme žádanou kvalitu produktu.