Altány ze dřeva

zahradní altánZahradní altány nejsou výmyslem poslední doby, svou funkci plní v zahradách od nepaměti. Pořízením altánu na zahradu získáte prostor, odkud si můžete nerušeně vychutnávat pohled po vaší zahradě. Vaše zahrada na oplátku získá cenný architektonický prvek. Altány dnes již neslouží pouze k odpočinku, využít je můžete k oslavám, grilování s přáteli, rodinné zábavě. Výhodou altánu je jejich zastřešení, tím pádem vás nepřekvapí náhlá přeháňka či letní bouřka. Materiálů, které se používají k jejich výstavbě, je celá řada. Altány mohou být ze dřeva, kovové, zděné, kombinované. Altány mohou být po stranách otevřené, často opatřené trelážemi, což umožňuje jejich osázení pnoucími rostlinami, ve větrných zahradách je vhodné zasklení.

Altány a pergoly

Zahradní pergoly - mohou být kryté i nekryté, samostatné i navazující na dům. Střechy krytých pergol mohou být pultové s plnou nebo s průhlednou krytinou např. z komůrkového polykarbonátu nebo z bezpečnostního skla. Pro sedlové střechy se více používá asfaltový šindel na plném palubkovém střešním záklopu.

Altány na zahradu mohou být libovolné, nejčastěji se volí čtvercový nebo šestiboký. Stěny tvoří šikmé nebo vodorovné mříže, neprůhledné výplně nebo kombinace různých výplní. Na střechu altánu se pokládá asfaltový šindel nebo těžká krytina. Většinou se volí střecha stanová nebo valbová.

Výroba altánů a pergol

zahradní pergolaUvažujete o vybudování příjemného posezení na své zahradě? Vyrobíme zahradní pergoly a altány libovolných rozměrů a konstrukcí na míru do každé zahrady. Nejsme omezeni typovým řešením - konstrukce ze dřeva vytváříme individuálně dle požadavků zákazníka. Výroba zahradních pergol a altánů probíhá přímo v místě realizace, materiál k výrobě pergol odebíráme od zpracovatelů dřeva, tím garantujeme žádanou kvalitu produktu. Fotogalerie realizovaných pergol a altánů je ke zhlédnutí v sekci "Naše práce".