Tepelná izolace

zateplení dřevostavbyK zateplení našich dřevostaveb využíváme systém firmy Knauf. Tyto tepelné izolace jsou určeny na zateplení rámových konstrukcí, příček a šikmých střech. Tepelná izolace vykazuje vynikající mechanické a tepelně technické vlastnosti. Jedná se o izolace ze skelné vaty s velmi vysokou pružností a zvýšenou vodoodpudivostí. Buněčná struktura minerální izolace umožňuje účinně distribuovat vlhkost, která se rovnoměrně rozvrstvuje v materiálu. To činí konstrukci více bezpečnou vůči případnému vniku vnitřní vlhkosti.

Zateplení dřevostavby

Možností jak zateplit dřevostavby je mnoho a vždy záleží na konkrétním konstrukčním řešení. Zateplení stěn dřevostaveb provádíme vložením tepelné izolace do připravených roštů obvodové stěny, na vnitřní stranu obvodové konstrukce dřevostavby montujeme parozábranu a následně instalační předstěnu, do které vkládáme druhou vrstvu tepelné izolace. Z obou stran obvodovou konstrukci zaklopíme pomocí desek, z vnější strany OSB deskami a z vnitřní strany SDK.

Zateplení vnější obvodové stěny dřevostavby. Mezi nejpoužívanější a také nejoblíbenější zateplení dřevostaveb patří kontaktní způsob zaizolování stěn. Jako izolant se pro kontaktní zateplení využívá fasádní polystyren nebo fasádní vata. Polystyrenové nebo minerální izolační desky se lepí na obvodovou stěnu, mechanicky se kotví a pak omítají tenkovrstvou probarvenou omítkou nebo obkládají fasádním obkladem. Fasádní polystyren je levnější a snáze zpracovatelný, fasádní vata má zase lepší protipožární vlastnosti.

Zateplení krovu

zateplení krovuSoučástí zateplení domu musí být i kvalitní zateplení krovu. Dobře zateplený krov výrazně snižuje spotřebu energie. V zimně udržuje teplo a v létě příjemné klima. Tepelná izolace krovu se nejčastěji vkládá mezi krokve, v případě přiznaného krovu se používá nadkrokevní tepelná izolace. U zateplení krovu vkládáním tepelné izolace mezi krokve využíváme minerální izolaci o výšce krokví. Aby bylo zateplení krovu dostatečné, doplňujeme další vrstvu minerální izolace pod krovy. I když se zdá, že zateplení krovů je jednoduché a každý si jej může zrealizovat svépomocí, doporučujeme využít služeb odborné firmy. Výběr vhodné minerální izolace a její správná instalace je pro neproškoleného člověka velice složitá. Velkých chyb se laik může dopustit zejména při instalaci parozábran. Abyste v budoucnu nemuseli řešit problémy vzniklé chybnou realizací zateplení, využijte našich služeb. Zateplení krovů provádíme také na klíč.